منو
بستن

آموزش / آموزش طراحی لوگو

ویژگی ها و مشخصات یک لوگوی خوب (قسمت دوم)
پنجشنبه 26 مهر 1397

با عرض سلام و درودخدمت شما همراهان عزیز  استاد گرافیک
با دوره ی آموزش طراحی لوگو با ادامه ی مبحث درس مهم قبلی ، مشخصات یک لوگو ی خوب خدمت شما دوستان هستیم .

در درس  قبلی راجب  دو مورد از نکات و مشخصات یک لوگو ی خوب باهم صحبت کردیم .قبل اینکه این درس رو مطالعه کنید بهتون پیشنهاد میکنم تا کمی در مورد مبانی طراحی لوگو که در مقالات قبلی راجب جزئیات آن صحبت کردیم بخونید.

 

۴-از شلوغ کردن بیش از حد طرح بپرهیزید

تا جایی که امکان داره سعی کنید طرحتون ساده باشه و از پرداختن به جزئیات بپرهیزید .مثلا اگر شما صاحب یک فروشگاه حیوانات خونگی هستین ، هیچ لزومی نداره که عکس همه ی حیوانات رو دریک لوگو جا بدید.مسلما لوگوهایی که شلوغن وپر از محتوا هستن ، اصلا ظاهرشون زیبا نیست و اینکه شما احتمالا چیزی در مورد مشخصات یک لوگوی خوب رو نمیدونید .

 

۵-بر روی روندهای برتر تمرکز بیش از حد نکنید

روند های طراحی مدام در حال تغییر هستند.درمورد لوگو که یک طرحی قدرتمند محسوب میشه ، باید جوری بشه که محدودیت زمانی نداشته باشه وهمیشه بدرخشه ، به این فکر کنید که چه چیزی برند شمارو ماندگارتر میکند.مثلا برند کوکاکولا که تواین مدت زیاد اصلا لوگوشون رو تغییر ندادند و همواره شیک و متداول محسوب میشود .

 

۶-پیام را به صورت نامحسوس در طرح خود به مخاطب منتقل کنید

خیلی از ما میتونیم که لوگوی برندهارو حتی از فاصله دورهم تشخیص بدیم.اما از پیامی که این لوگوها به طور هوشمندانه ونا محسوس به مانشون میدن وما به طور ناخودآگاه اونهارو دریافت میکنیم ،غافلیم .طرح یک لوگو با مخاطب خودش فراتر از سطح ایتدایی صحبت میکنه و به همین خاطر هست که اکثرلوگوهای موفق، پیامشون رو از طریق پنهونی به مخاطباشون میرسونند، و با اولین نگاه پیام اون رو متوجه نمیشن ولی بعد از آشنایی با برند بانگاهی دیگه ای که به طرح لوگو میندازن متوجه پیام اون میشن و ازاین اتفاق لذت کافی رو میبرند .

امیدوارم که مطالبمون براتون مفید باشن وبتونید نهایت استفاده رو بکنید .منتظر خبرای جدیدما برای بهبود روند آموزش هامون باشید .

 

برچسب ها

دیدگاه ها