منو
بستن

آموزش / فتوشاپ

طراحی یک متن عسلی در فتوشاپ
چهارشنبه 14 شهریور 1397

مراحل طراحی یک متن عسلی :

مرحله ۱ :

تصویر نان را وارد فتوشاپ کنید . سپس ابزار Magentic Lasso Tool را انتخاب کرده و در تنظیمات پنل آن ( عرض : ۱۷ ، کنتراست : ۵ و فرکانس ۱۰۰ ) را وارد کنید . حال با یک‌بار کلیک کردن بر روی تصویر دورتادور نان را انتخاب کنید . بعد از آن دو بار کلیک کنید تا به حالت انتخاب دربیاید . همان‌طور که مشاهده می‌کنید بعضی از قسمت‌های نان انتخاب‌نشده است . برای این کار از ابزار Quick Selection استفاده خواهیم کرد . با نگه‌داشتن دکمه Shift جاهایی را که انتخاب‌نشده را انتخاب و سپس با رفتن به مسیر Edit _ Copy از تصویر کپی یک بگیرید .

 

 

 

 

 

مرحله ۲ :

یک سند در اندازه ۶۴۸ * ۴۸۶ پیکسل ایجاد کنید . ابزار گرادیانت را انتخاب کنید . سپس این دو رنگ را در آن وارد کنید Foreground : d9cfc5 و Background : ad9d8d .

حال در پنل بالایی گرادیانت ، گزینه Radial Gradiant را انتخاب و از گوشه سمت راست سند به سمت چپ پایین بکشید .

 

سپس به مسیر Edit_Paste رفته تا تصویر نان به سند اضافه شود . حال باید مقداری تصویر نان را تغییر اندازه دهیم . برای این‌کار کلیدهای Ctrl + T را بفشارید و مانند شکل زیر نان را تغییر شکل دهید .

 

در ادامه باید از سوراخ‌های بزرگ نان خلاص شویم . ابزار Spot Healing Brush را انتخاب کنید . سپس روی سوراخ‌های بزرگ بکشید تا محو شوند . نتیجه باید چیزی شبیه به تصویر زیر در آمده باشد .

 

 

 

مقداری سایه نیز به تصویر نان می‌دهیم . بر روی لایه نان دو بار کلیک کرده تا پنل تنظیمات آن باز شود . سپس به قسمت Drop Shadow رفته و مقادیر زیر را در آن وارد کنید .

Color : #413b36

Distance : 15

Size : 25

 

 

 

مرحله ۳ :

ما در این‌جا به یک Hue Saturation , Curves , Levels احتیاج خواهیم داشت . از طریق منوی بالا و مسیر Image > Adjustments آن‌ها را وارد تصویر کنید . مانند نمونه :

 

 

 

 

 

مرحله ۴ :

با ابزار متن شروع به تایپ کلمه Honey کنید . رنگ متن با کد d19e31 و اندازه متن را روی ۱۷۰ قرار دهید . بعد از تایپ متن بر روی لایه متن کلیک راست کرده و گزینه ی Rasterize را بزنید . سپس ابزار قلم‌مو را انتخاب کرده و رنگ پس زمینه را با کد d19e31 پر کنید . در ادامه نوبت به تغییر شکل دادن متن است تا شبیه به حالت عسل در بیاید . به مسیر Edit > Transform > Warp رفته و مانند شکل زیر شروع به تغییر شکل دادن متن کنید . اما با دقت انجام دهید . پس از تغییر شکل با ابزار براش شروع به اضافه کردن شیره های عسل که سرازیر می‌شوند کنید . با تغییر اندازه دادن ابزار قلم‌مو و با نهایت دقت این کار را انجام دهید . بعد از انجام دادن کار از لایه متن دو بار کپی بگیرید . Ctrl + J

 

 

 

 

 

 

 

 

مرحله ۵ :

مد لایه اصلی متن را بر روی Linear Burn قرار دهید . مقدار fill : 45 در نظر گرفته شود . روی لایه اصلی متن دو بار کلیک کرده تا پنل تنظیمات آن باز شود . سپس تمام مراحل موجود در شکل زیر را انجام دهید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مرحله ۶ :

اولین لایه عسل ساخته شد . اما باید غلظت بیشتری به عسل بدهیم تا طبیعی تر به نظر برسد . مد لایه کپی شده متن را بر Soft Light قرار می‌دهیم . مانند مراحل قبل و نمونه ، افکت‌ها را روی این لایه نیز اعمال کنید .

مقدار Fill : 35 باشد .

 

 

 

 

مرحله ۷ :

تمام مراحل ۶ را نیز بر روی این لایه انجام دهید . مقدار Fill : 10

 

 

 

 

مرحله ۸ :

توسط ابزار Burn مقداری تیرگی به متن و لایه نان اضافه کنید . روی لایه نان دو بار کلیک کنید . سپس مراحل زیر را دنبال کنید . مانند نمونه :

طراحی یک متن عسلی

طراحی یک متن عسلی

 

در ادامه از بکگراند یک کپی بگیرید . توسط پنل تنظیمات آن یک بافت و کمی سایه نیز به لایه اصلی متن اضافه کنید .

 

 

 

 

 

 

 

مرحله آخر :

با رفتن به پالت لایه‌ها ، گزینه Color Balance را انتخاب کنید . سپس مقادیر زیر را در آن وارد کنید .

 

 

 

و این هم تصویر کامل

 

 

امیدواریم از این آموزش نهایت استفاده را برده باشید…

برچسب ها

دیدگاه ها