منو
بستن

آموزش / فتوشاپ

دو تکنیک جدا کردن تصویر از پس زمینه در فتوشاپ
سه شنبه 13 شهریور 1397

روش اول : جدا کردن تصویر از پس زمینه با استفاده از Channels

جدا کردن تصاویر، اشیاء و مو از پس زمینه از مهم ترین کارهای طراحی حساب می شود . اگر برای شما جدا کردن تصاویر از پس زمینه کار دشواری باشد ما برای شما کار را آسان می کنیم پس شما باید با استفاده از فتوشاپ این کا را انجام دهید . هیچ نیازی نیست که نگران باشید چرا که فتوشاپ هزاران راه برای جدا کردن یک شی از پس زمینه فراهم می کند . فرض کنیم ما باید یک تصویر درخت را از پس زمینه جدا کنیم .

برای جدا کردن درخت از پس زمینه این مراحل را دنبال کنید :

مرحله اول

باز کردن فتوشاپ .

مرحله دوم

برای این آموزش باید همین تصویر درخت را در کامپیوتر خود ذخیره و وارد فتوشاپ کنید تا بتوانید با ما پیش بروید .

 

مرحله سوم

روی پالت chanels از منوی لایه ها کلیک کنید. منوی لایه ها باید به طور پیش فرض در قسمت پایین سمت راست از فتوشاپ قرار گرفته باشد. اگر وجود ندارد ، F7را در صفحه کلید خود فشار دهید .

مرحله چهارم

در پالت channels شما باید قادر به دیدن چهار لایه تحت عنوان، RGB ، قرمز، سبز و آبی باشید. از چهار لایه شما باید بر روی تصویری تمرکز کنید که بیشترین تضاد بین تصویری که می خواهید از پس زمینه جدا کنید داشته باشد. در نتیجه رنگ قرمز را انتخاب می کنیم.از آنجا که ما میخواهیم با این کانال رنگ کار کنیم یک کپی از آن میگیریم . برای کپی گرفتن از کانال رنگ قرمز کافی است بر روی ان راست کلیک نمایید و سپس Duplicate Channel را انتخاب کنید .

مرحله پنجم

حالا که ما یک کپی از لایه قرمز گرفتیم ، می توانیم آن را دستکاری کنیم . به این مسیر بروید :

Image- > Adjustments- > Curves ( یا کلیدهای Ctrl + Mرا در صفحه کلید فشار دهید ) . تصویر زیر را ببینید:

آموزش جدا کردن تصویر از پس زمینه در فتوشاپ – مجموعه طراحی طرحان

مرحله ششم

با استفاده تصویر زیر تنظیمات را انجام دهید .

 

پس از تنظیمات باید شبیه به این تصویر شود :

آموزش جدا کردن تصویر از پس زمینه در فتوشاپ – مجموعه طراحی طرحان

توضیحات اضافه مرحله شش :‌

در مرحله شش هدف ما این است که بتوانیم میزان تضاد تیرگی و روشنی را در تصویر بیشتر کنیم ،‌ تا سوژه ای که میخواهیم از پس زمینه جدا کنیم بسیار تیره تر از رنگ پس زمینه شود ، به همین منظور میتوانید به جای استفاده از ابرزار Curves از ابزار Level نیز استفاده کنید. بدین منظور (قبل از انجام توضیحات مرحله شش برای استفاده از ابزار Curves ) کلید های Ctrl+L را بر روی صفحه کلید فشار دهید .

 

با جابجا کردن ایندنتور های تیرگی و روشنی (دو دستگیره ای که در تصویر مشاهده میکنید نسبت به حالت پیش فرض تغییر کرده اند) شما به میزان تضاد تیرگی و روشنی مد نظرتان خواهید رسید . پس از انجام این کار بر روی کلید OK کلیک کنید .

مرحله هفتم

با نگه داشتن کلید Ctrl و چپ کلیک کردن بر روی تصویر کوچک کانالی که کپی کرده اید ، کلیه نواحی روشن انتخاب میشوند .

مرحله هشتم

حال کافی است بر روی Layers کلیک نمایید و سپس لایه بک گراند که همین تصویر باشد را انتخاب کنید . با انجام اینکار تصویر به صورت زیر نمایان میشود .

 

مرحله نهم

در این مرحله (۱) ابتدا بر روی Add Layer Mask کلیک میکنیم تا لایه ماسک مورد نظرمان ایجاد شود سپس (۲) بر روی لایه ماسک کلیک کرده و با فشردن کلید های ترکیبی Ctrl+i اقدام به inverse نمودن تصویر میکنیم ، مانند تصویر زیر .

مرحله دهم

همان طور که می‌بینید اکثر قسمت های پس زمینه ما حذف شده اند ، برای پاک کردن قسمت های اضافه چندین راه وجود دارد ، می‌توانید با ابزار های Select قسمت اضافی را انتخاب نمایید و آن ها را حذف کنید .

همچنین می‌توانید از ابزار Eraser Tool استفاده کنید و قسمت های اضافه را پاک کنید .

روش دیگر اینکه با نگه داشتن کلید Alt بر روی صفحه کلید و کلیک بر روی لایه ماسک ، لایه ماسک را ویرایش کنید . در این حالت وقتی وارد صفحه ویرایش لایه ماسک شدید با انتخاب ابزار براش و انتخاب رنگ مشکی کافی است قسمت هایی که در بک گراند می‌خواهید حذف شوند را مشکی نمایید .

اگر قسمتی وجود دارد که شما می‌خواسته اید نمایش داده شود ولی در طی فرایند مرحله ۹ حذف شده است با سفید کردن آن مجددا نمایش داده میشود . پس از اتمام کار کافی است مجددا کلید Alt را نگه دارید و بر روی لایه ماسک کلیک کنید . در زیر نتیجه کار را مشاهده کنید .

حالا که شما این آموزش را به اتمام رسانید، احتمالا درک بهتری از چگونگی جدا کردن یک شی از پس زمینه دارید .

روش دوم : حذف پس زمینه در فتوشاپ با استفاده از ابزار magic eraser tool

احتمالا چندین راه در فتوشاپ برای انجام این کار وجود دارد. این روش به احتمال زیاد ساده ترین روش می باشد .
ابتدا برنامه فتوشاپ را باز کنید و به منوی file > open و تصویر خود را وارد کنید .

تصویر بالا بسیار ایده آل برای این روش است .
در سمت راست، بر روی لایه پس زمینه کلیک کنید و مانند تصویر زیر این مراحل را انجام دهید :

 

سپس بر روی ابزار magic eraser tool کلیک کنید وقتی این نوار ابزار را انتخاب کردید بر روی بک گراند کلیک کنید .

 

در اینجا میبینید که پس زمینه به راحتی حذف شده است و می توانید از این تصویر یک کپی بگیرید و در هر کجا که می خواهید قرار دهید.

برای کپی گرفتن از تصویر و انتقال به تصویر دیگر یکی از ابزار های انتخاب را انتخاب می کنیم وبا این ابزار دور عکس را انتخاب می کنیم . سپس به منو edit می رویم و copy را انتخاب می کنیم .

حال به تصویر پس زمینه جدیدمان می رویم و این تصویر را Past می کنیم . (اگر در این مرحله مشکل دارید این کامنت را در انتهای صفحه مطالعه نمایید)

نکته : به منظور کپی گرفتن از لایه همچنین می‌توانید بعد از انتخاب Ctrl+C را بفشارید تا فایل کپی شود و بعد در فایلی که ایجاد کرده اید Ctrl+V را بفشارید تا Past شود.

برچسب ها

دیدگاه ها