منو
بستن

آموزش / فتوشاپ

ترفند فتوشاپ ۲۰۱۸ برای رسم متقارن تصویری
دوشنبه 19 شهریور 1397

 

قابلیت های متفاوتی در نرم افزار photoshop cc 2018 اضافه شده است که در این مقاله به یکی از این گزینه ها جهت رسم متقارن می پردازیم. این ویژگی همراه با خلاقیت به شما کمک می کند تا طرح های بسیار زیبایی را خلق کنید.

سند جدیدی در فتوشاپ ایجاد کنید. از منو Edit به گزینه Preferences بروید و General را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از یک راه حل خیلی راحت تر در صفحه کیبرد هم استفاده کنید، یعنی کلید ctrl + k را فشار دهید.

 

روی گزینه technology-preview کلیک کنید. در این قسمت گزینه Enable Paint symmetry را انتخاب کنید.

 

گزینه Enable Paint symmetry

 

از جعبه ابزار، براش را انتخاب کنید. با فعال بودن این ابزار تنظیماتی در بالای صفحه ظاهر می شود. بر روی آیکونی که به شکل پروانه است کلیک کنید. در منویی که باز می شود محورهای مختلفی قرار دارند که می‌توانید با توجه به طرح خود محور مورد نظر را ایجاد کنید.

در این جا یک نمونه تصویر، با این ابزار در حالت محور قائم رسم شده است. البته به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است با قلم نوری طرح را ترسیم کنید.

 

همچنین می توانید با استفاده از این ابزار همانند تصویر زیر روی عکس طرح هایی متقارن بکشید.

 

ترسیم تصویر متقارن

 

ایجاد ۱۲ تقارن

اولین محور یعنی محور قائم new vertical را انتخاب کنید. محور شما در حالت transform است یعنی این امکان را دارید که محور را بچرخانید و یا کوچک کنید. در پنل لایه ها بر روی paths که مسیر محور است کلیک کنید.

در صورتی که گزینه patchs را مشاهده نمی کنید می توانید با استفاده از نوار منو گزینه window و گزینه patchs را انتخاب کنید تا در پنل لایه ها نمایان شود.

دو بار در قسمت متن کلیک کنید و جمله Radial symmetry 12 را تایپ کنید.

نکته: عدد را می توانید از ۱ تا ۱۲ تغییر دهید.

حالا با ابزار براش خطوطی را ترسیم کنید.

می توانید مقاله آموزش ابزار Brush Tool در فتوشاپ را مطالعه کنید و با انتخاب رنگ های مختلف براش، طرحتان را رسم کنید.

 

برچسب ها

دیدگاه ها