منو
بستن

آموزش / آموزش طراحی لوگو

اصول اولیه طراحی لوگو (قسمت سوم)
پنجشنبه 10 آبان 1397

ا عرض درود و سلام  بر شما همراهان عزیز و محترم استاد گرافیک
با دوره ی آموزش طراحی لوگو با قسمت سوم از مبحث اصول اولیه طراحی لوگو خدمت شما همراهان هستیم .

در درس  قبلی راجب  جزئیات سه مورد از اصول اولیه طراحی لوگو باهم صحبت کردیم  و حالا به ادامه ی مبحث مهم قبلیمون درباره ی اصول طراحی لوگو صحبت کنیم.

 

اصل ششم – بین عناصر تعادل ایجاد کنید

ذهن ما به طور طبیعی از مشاهده تعادل لذت می بره ،بنابراین یه موضوع پراهمیت در طراحی لوگو اینه که بتونیم بین تمامی اعضا و عناصر یک لوگو تعادل لازم را برقرار کنیم. چند نکته که کمک میکنه به این مطلب رو بهتون عرض میکنم :
  • با اندازه و وزن خطوط تمامی اشکال گرافیکی و طرح حروف بازی کنید تابه تعادل مطلوب برسید.
  • سعی کنید تا طرح شما در کادر مربعی قرار بگیرد چرا که شما میخوایین از لوگوتون در مقیاس های مختلف ،به عنوان مثال برای یک وب سایت ، پوستر و برروی یک پاکت نامه استفاده کنید.
گاهی اوقات ممکنه که طبق اصول طراحی لوگو طراحی نکنید و دنبال یک طرح خاص باشید ولی این مورد هم همیشه مد نظرتون باشه که شما لوگوتون رو برای توده ای از مردم طراحی می کنیدنه فقط برای متخصصین هنر و یه قشر خاصی ازجامعه ، بنابراین سعی کنید تا طرحی متعادل ایجاد کنید.

 

اصل هفتم- منحصر به فرد باشید

آخرین قانون از اصول اولیه طراحی لوگو ، طراحی یک لوگو تاثیرگذار است که قانونی بسیار ساده است.از کار بقیه طراحان تقلید نکنید،آنالیز رقبا و دیدن آثار بعضی از اونها برای الهام گرفتن ، کار اشتباهی نیست .
اما تقلید از طرح فرد دیگه برای کار شما بسیار آسیب میرسونه بهتون و باعث میشه دیگه اون خلاقیتتون نابود بشود.منحصر به فرد بودن هرگز به این معنا نیست که تو طرحتون از کلیپ آرت ها و استوک ها استفاده کنید.بلکه به عنوان یک طراح باید سبک مخصوص به خودتون رو داشته باشید.

آموزش های مارو حتما دنبال کنید چون در درسای بعدی راجب اصول مهمتر وکاربرد طراحی لوگو میخواییم صحبت کنیم.منتظر نظرات وپیشنهاداتتون برای بهبود روند آموزش هامون هستیم .

برچسب ها

دیدگاه ها